Porządek Mszy św.:
Dni powszednie:
6:30, 7:30, 8:30, 18:30
piątek: 15:00
Niedziele:
6:30, 8:00, 9:30, 11:00 (dzieci), 12:30, 18:30 (studenci)
lipiec i sierpień: 20:00

Nabożeństwa:
Nieustanna Nowenna: każda środa o 8:30 i o 18:00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca od 19:15 do 21:00
Godzina Miłosierdzia:
każdy piątek o 15:00

Spowiedź:
podczas każdej Mszy św.

Kancelaria Parafialna:
od wtorku do piątku
  9:00 - 11:00
16:30 - 18:30

Telefon:
(22) 578 42 00 / (22) 578 42 14

E-mail: klemenswarszawa@gmail.com
Ogłoszenia duszpasterskie
– II Niedziela Wielkiego Postu –
01.03.2015 r.
 1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – modlimy się za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.
  • w naszej parafii gościmy O. Jana Górę OP, który głosi do nas Słowo Boże a jutro rozpocznie rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, młodzieży pracującej i studentów.
  • Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 16:00 w sali O. Bernarda.
  • wyjątkowo o godz. 17:15 zapraszamy dzisiaj na zmianę tajemnic różańcowych.
 2. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu wszystkich zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem środy i niedzieli.
 4. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Kazimierza Królewicza – patrona Polski i Litwy. W sposób szczególny modlimy się w intencji Pasterza naszej Archidiecezji - Jego Eminencji Ks. Kard. Kazimierza Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Życzymy Mu obfitych łask Bożych w Jego posłudze pasterskiej Kościołowi Powszechnemu i warszawskiemu. Drogiego Solenizanta polecamy naszym wspólnym modlitwom.
  Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy św. o godz. 18;30 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii. W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakie doznaje Jej Niepokalane Serce.
  Ponadto w piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • od godz. 17:00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci.
  • od godz. 18:00 okazja do spowiedzi dla wszystkich.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych”.
 6. W Niedzielę 15 marca będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Klemensa Hofbauerapatrona naszej parafii. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie Prowincjał Redemptorystów O. Janusz Sok. W czasie tej uroczystości chcemy też świętować jubileusz 70-lecia święceń kapłańskich O. Tadeusza Sitko - wieloletniego proboszcza tej parafii. Po każdej Mszy św. (począwszy od godz. 8:00) serdecznie zapraszamy do „Oratorium” na kawę, herbatkę i ciastko.
 7. Pamiętajmy o modlitwie w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i osób odprawiających rekolekcje wielkopostne, zwłaszcza za naszych Ojców prowadzących w tym tygodniu rekolekcje.
 8. Zapraszamy ludzi młodych i dorosłych do naszego Chóru Parafialnego oraz wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w muzyczne przygotowanie Triduum Paschalnego. Zapraszamy we wtorki po wieczornej Mszy św. do salki obok biblioteki parafialnej. Więcej informacji u s. Małgorzaty – organistki.
 9. W dniach 4 – 13 maja organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. W programie: Budapeszt, Ludberg, Trogir, Split, Dubrownik, Kahlenberg. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła.
 11. W każdą niedzielę od godz. 9:00 do 13:30 serdecznie zapraszamy do Kawiarenki.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– I Niedziela Wielkiego Postu –
22.02.2015 r.
 1. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu wszystkich zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem środy i niedzieli.
 3. W poniedziałek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Rekolekcje prowadzi O. Ludwik Łabuda CSsR.
 4. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00. Rozpoczynamy cykl kazań poświęconych siedmiu grzechom głównym.
 5. W czwartek o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 6. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego;
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”;
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych”.
 7. W przyszłą Niedzielę będziemy gościć w naszej parafii O. Jana Górę OP, który dla nas wygłosi Słowo Boże a w przyszły poniedziałek rozpocznie rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, młodzieży pracującej i studentów.
  • (wyjątkowo o godz. 17:15) zapraszamy na Zmianę tajemnic różańcowych.
 8. Pamiętajmy o modlitwie w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i osób odprawiających rekolekcje wielkopostne, zwłaszcza za naszych Ojców prowadzących w tym tygodniu rekolekcje.
 9. Zapraszamy ludzi młodych i dorosłych do naszego Chóru Parafialnego oraz wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w muzyczne przygotowanie Triduum Paschalnego. Zapraszamy we wtorki po wieczornej Mszy św. do salki obok biblioteki parafialnej. Więcej informacji u s. Małgorzaty – organistki.
 10. W dniach 4 – 13 maja organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. W programie: Budapeszt, Ludberg, Trogir, Split, Dubrownik, Kahlenberg. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej.
 11. W każdą niedzielę od godz. 9:00 do 13:30 serdecznie zapraszamy do Kawiarenki.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W Niedzielę 15 marca będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Klemensa Hofbauera – patrona naszej parafii. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie Prowincjał Redemptorystów O. Janusz Sok. W czasie tej uroczystości chcemy też świętować jubileusz 70- lecia święceń kapłańskich O. Tadeusza Sitko - wieloletniego proboszcza tej parafii.
  Po każdej Mszy św. (począwszy od godz. 8:00) serdecznie zapraszamy do „Oratorium” na kawę, herbatkę i ciastko.
 14. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– VI Niedziela Zwykła –
15.02.2015 r.
 1. We wtorek, po wieczornej Mszy św. w „Oratorium” spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: "Walka płci a walka klas, przyczyny i konsekwencje". Spotkanie poprowadzi dr Tymoteusz Zych, prawnik z UW oraz Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Serdecznie zapraszamy.
 2. Bardzo serdecznie pragniemy Was zaprosić w najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej na czuwanie adoracyjne przygotowujące nas do rozpoczęcia Wielkiego Postu, połączone z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania i spowiedzi. Będziemy służyć posługą sakramentu spowiedzi do godz. 20:00. Uczyńmy wszystko, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć czas pokuty i nawrócenia.
 3. W najbliższą środę (18 lutego) uczestnictwem w liturgii Środy Popielcowej chciejmy jak najlepiej rozpocząć czas Wielkiego Postu.
  • Znak popiołu, który przyjmiemy w tym dniu na nasze głowy jest wyrazem nawrócenia i pokuty oraz gestem pokory i wiary w moc Chrystusa, który nas słabych i grzesznych podnosi do godności dzieci Bożych.
  • W Środę popielcową obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 - 60 roku życia. Nie udziela się dyspens, nawet osobom korzystającym ze zbiorowego żywienia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy w sensie ścisłym nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych. W Środę popielcową powstrzymujemy się całkowicie od spożywania napojów alkoholowych.
  • Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 6:30, 7:30, 9:00, 11:00, 17:00 i 18:30.
  • Z racji Środy Popielcowej Nieustanna Nowenna wyjątkowo bez kazania o zwykłej porze.
  • O godz. 19:15 w kawiarence spotkanie dla młodzieży z Gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.
 4. Od Środy Popielcowej rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i dobre odprawienie rekolekcji wielkopostnych. W naszej parafii w tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych. W kwietniu przeżywać będziemy bowiem Odnowienie Misji św. przed przyjęciem cudownego obrazu Jasnogórskiej Pani.
  Rekolekcje wielkopostne:
  • dla dzieci rozpoczniemy w poniedziałek 23 lutego i poprowadzi je O. Ludwik Łabuda.
  • dla młodzieży, młodzieży pracującej, studentów rozpoczniemy w II niedzielę Wielkiego Postu (1-4 marzec 2015) i poprowadzi je O. Jan Góra OP.
 5. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.;
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”;
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych”.
 6. W sobotę o godz. 16:00 spotkanie Oazy rodzin.
 7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej codziennie o godz. 18:00 z wyjątkiem środy i niedzieli.
 8. W każdą Niedzielę Wielkiego Postu wszystkich serdecznie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 17:30.
 9. Pamiętajmy o modlitwie w intencji spowiedników, rekolekcjonistów i osób odprawiających rekolekcje wielkopostne, zwłaszcza za naszych Ojców prowadzących w tym tygodniu rekolekcje.
 10. Zapraszamy ludzi młodych i dorosłych do naszego Chóru Parafialnego oraz wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w muzyczne przygotowanie Triduum Paschalnego. Zapraszamy we wtorki po wieczornej Mszy św. do salki obok biblioteki parafialnej. Więcej informacji u s. Małgorzaty – organistki.
 11. W dniach 4 – 13 maja organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. W programie: Budapeszt, Ludberg, Trogir, Split, Dubrownik, Kahlenberg. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej.
 12. W każdą niedzielę od godz. 9:00 do 13:30 serdecznie zapraszamy do Kawiarenki.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– V Niedziela Zwykła –
08.02.2015 r.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się kolejny cykl katechez dla dorosłych przed bierzmowaniem o godz. 19:00 i kurs przedmałżeński o godz. 20:00. Katechezy odbywają się w „Oratorium”.
 3. We wtorek:
  • przypada dzień modlitw o beatyfikację sługi Bożego O. Bernarda Łubieńskiego. Podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić się o jego rychłą beatyfikację;
  • o godz. 19:15 spotkanie w „Oratorium” dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych;
  • o godz. 19:15 w kawiarence spotkanie dla młodzieży z Gimnazjum, która przygotowuje się do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia będziemy obchodzić XXIII Światowy Dzień Chorego. W tym roku pod hasłem: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi” (Hi 29,15). W czasie Mszy św. o godz. 1100 będziemy się modlić w intencji chorych z naszej parafii oraz udzielimy im sakramentu namaszczenia chorych. Po Eucharystii spotkanie przy ciastku i kawie w „Oratorium”.
  Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
  Po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 5. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego;
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”;
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych”.
 6. Wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Wspólnoty Różańca Rodzinnego, serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na Mszę św. a po niej na wspólne spotkanie.
 7. Zapraszamy ludzi młodych i dorosłych do naszego Chóru Parafialnego oraz wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w muzyczne przygotowanie Triduum Paschalnego. Zapraszamy we wtorki po wieczornej Mszy św. do salki obok biblioteki parafialnej. Więcej informacji u s. Małgorzaty – organistki.
 8. W dniach 4 – 13 maja organizujemy pielgrzymkę do Medjugorie. W programie: Budapeszt, Ludberg, Trogir, Split, Dubrownik, Kahlenberg. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej.
 9. W każdą niedzielę od godz. 9:00 do 13:30 serdecznie zapraszamy do Kawiarenki.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W dzisiejszą niedzielę do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła. Za ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać!
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
  • środa – wspomnienie NMP z Lourdes;
  • sobota – święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.
 13. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– IV Niedziela Zwykła –
01.02.2015 r.
 1. Dzisiaj:
  • o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
  • o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Kolędy polskie” w wykonaniu Włodka Pawlika.
   Z racji koncertu zmiana godziny Mszy św. wieczornej na 18:00!!!
 2. Jutro przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane w Polsce świętem Matki Bożej Gromnicznej. Przychodzimy do świątyni ze świecami – gromnicami, które na każdej Mszy św. zostaną poświęcone.
  W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich osobach, które obrały drogę życia zakonnego.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii. W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakie doznaje Jej Niepokalane Serce.
  Ponadto w piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych.
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • od godz. 17:00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci.
  • od godz. 18:00 okazja do spowiedzi dla wszystkich.
 5. W przyszłą niedzielę:
  • na Mszy św. o godz. 11:00 poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła.
 6. Wszystkim dzieciom i młodzieży z naszej parafii życzymy szczęśliwych powrotów z ferii zimowych i miłego rozpoczęcia nowego semestru w szkole...
 7. W każdą niedzielę od godz. 9:00 do 13:30 serdecznie zapraszamy do Kawiarenki.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - święto Ofiarowania Pańskiego.
  • wtorek - wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i męczennika. Patrona chorób gardła. Po Mszy św. błogosławieństwo ku czci św. Błażeja.
  • czwartek - wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  • piątek - wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 10. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– III Niedziela Zwykła –
25.01.2015 r.
 1. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Z Kolędą polską przez wieki” w wykonaniu aktorów Towarzystwa Teatralnego p. Fijewskich pod dyrekcją Barbary Dobrzyńskiej.
 2. We wtorek, po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Dary Ducha Świętego – Dar rady”. Spotkanie poprowadzi O. Marek Kotyński.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
 5. W przyszłą niedzielę:
  • o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych wspólnotę „Żywego Różańca”.
  • o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Kolędy polskie” w wykonaniu Włodka Pawlika.
  Z racji koncertu zmiana godziny Mszy św. wieczornej na 18:00!!!
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów
  • wtorek - wspomnienie Bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
  • środa - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła
  • sobota - wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera
 7. W każdą niedzielę od godz. 9:00 do 13:30 serdecznie zapraszamy do Kawiarenki.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– II Niedziela Zwykła –
18.01.2015 r.
 1. Dziś obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy i zarobków. Otoczmy ich modlitwą, nie przyczyniajmy dodatkowych zmartwień i starajmy się wybaczyć wszystkie urazy i nieporozumienia, które narosły przez czas rozłąki. Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych.
  • Burmistrz Dzielnicy Wola wraz z Radą i Zarządem serdecznie zapraszają na wspólne „Wolskie kolędowanie”. Dziś o godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się koncert pt.: „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu: Magdalena Wojnarowska – śpiew i recytacja oraz Artur Lesicki – gitara. Serdecznie zapraszamy!
 2. Trwa Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Jezus rzekł do Samarytanki: daj mi pić!” (J 4, 7). W naszych modlitwach pamiętajmy, że Chrystus nieustannie nas nawołuje „Abyśmy stanowili jedno”.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:00 i 18:00.
 4. W środę przypada Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 5. W czwartek, serdecznie zapraszamy o godz. 18:30 na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 6. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
 7. W sobotę (24 stycznia) zapraszamy na spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. O godz. 15:00 Msza św. a później w „Oratorium” spotkanie z udziałem Ojca z Torunia.
 8. W niedzielę (1 lutego) o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Kolędy polskie” w wykonaniu Włodka Pawlika.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa
  • środa - wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy
  • sobota - wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła
 10. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– Niedziela Chrztu Pańskiego –
11.01.2015 r.
 1. Dzisiejszym Świętem Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia. Podczas chrztu w Jordanie Bóg uroczyście ogłosił światu, że Jezus Chrystus, na którego zstąpił Duch Święty, jest obiecanym Mesjaszem, Zbawicielem Świata. Mimo, że rozpoczyna się Okres Zwykły, to jednak kolędy śpiewać będziemy tradycyjnie do 2 lutego.
  • Po Mszy św. o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na koncert kolędowy i wspólne kolędowanie połączonych zespołów muzycznych naszej parafii: parafialnego chóru, scholi liturgicznej i „Klemensiątek”.
  • O godz. 16:00 w Oratorium odbędzie się spotkanie dla wszystkich Przyjaciół Oratorium a po nim Eucharystia w intencji wszystkich dobrodziejów, wychowawców o godz. 18:30.
 2. We wtorek o godz. 18:00 w kawiarence spotkanie opłatkowe dla uczestników spotkań z cyklu „W kręgu prawdy”.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych”.
 5. W sobotę o godz. 16:00 spotkanie Oazy rodzin.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. W naszych modlitwach pamiętajmy, że Chrystus nieustannie nas nawołuje „Abyśmy stanowili jedno”.
  • Burmistrz Dzielnicy Wola wraz z Radą i Zarządem serdecznie zapraszają na wspólne „Wolskie kolędowanie”. W naszym kościele w najbliższą niedzielę 18 stycznia o godz. 18:00 odbędzie się koncert pt.: „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu: Magdalena Wojnarowska – śpiew i recytacja oraz Artur Lesicki – gitara. Serdecznie zapraszamy!
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • środa – wspomnienie Bł. Piotra Dondersa - redemptorysty
  • sobota – wspomnienie św. Antoniego, opata
 8. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów malowania kościoła. Za ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać!
 11. Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Program „kolędy” wywieszony jest w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej. Chciejmy się z nim zapoznać oraz poinformować innych o kolędzie.
  Kolęda uzupełniająca przewidziana jest na dzień 15 stycznia (tj. czwartek) od godz. 16:30. W niedzielę (25 stycznia) O. Proboszcz wygłosi kazanie pokolędowe.
 12. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– II Niedziela po Narodzeniu Pańskim –
04.01.2015 r.
 1. Dzisiaj o godz. 16:00 w „Oratorium” spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup działających w naszej parafii.
 2. W poniedziałek w liturgii Kościoła wspominamy dzisiaj św. Jana Neumana, redemptorystę.
 3. We wtorek obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną też uroczystością „Trzech Króli”. Zapraszamy Pana Jezusa do naszego życia i naszych domów, prosząc, by nam błogosławił przez cały nowy rok. Oznaczmy drzwi literami: C+M+B (skrót od łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat – niech Chrystus błogosławi to mieszkanie) lub, jak wolą inni: K+M+B – pierwszymi literami imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara, i wpiszmy obecny rok – 2015.
  • Msze święte według porządku niedzielnego.
  • W czasie każdej Mszy św. pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą później będą rozprowadzać dzieci z „Oratorium”. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na funkcjonowanie Oratorium.
  • W święto Objawienia Pańskiego jest obchodzony na całym świecie Dzień Misyjny Dzieci. Stwórzmy dzieciom okazje, by były misjonarzami dobra i miłości nie tylko gdzieś daleko – ale też wśród najbliższych – kolegów i rodziny.
  • Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby misyjne.
  • O godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
 4. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00.
 5. W piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 6. W sobotę przypada dzień modlitw o beatyfikację O. Bernarda Łubieńskiego. Podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.
 7. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia.
  • o godz. 16:00 w Oratorium odbędzie się spotkanie dla wszystkich Przyjaciół Oratorium a po nim Eucharystia w intencji wszystkich dobrodziejów, wychowawców o godz. 18:30.
 8. Trwają w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Program „kolędy” wywieszony jest w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej. Chciejmy się z nim zapoznać oraz poinformować innych o kolędzie.
 9. W przyszłą niedzielę do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszej świątyni. Za ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać!
 10. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– święto św. Rodziny –
28.12.2014 r.
 1. Dziś przeżywamy święto św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ich ukryte życie, mimo, że nie wyróżniające niczym szczególnym na zewnątrz, budziło zachwyt Nieba. Niech taka postawa świętej Rodziny motywuje nas do troski o świętość naszych rodzin będących kościołem domowym.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę”.
  Pragniemy przybyć do waszych domów, mieszkań, aby razem z całą zebraną rodziną modlić się i błogosławić Wam i Wasze mieszkania. Przychodzimy w imię Chrystusa, w celach nade wszystko duchowych jak i duszpasterskich. Chciejmy, zatem przygotować się do tej wizyty duszpasterskiej. Niech cała rodzina będzie w komplecie. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na którym ustawmy krzyż, płonące świece, kropidło, wodę święconą, Pismo św., a tam gdzie dzieci chodzą na katechezę niech będą przygotowane zeszyty od religii. Oczekiwanie na kapłana niech wypełni modlitwa, wspólny śpiew kolęd. Byłoby czymś pięknym gdyby rodzina przeżywająca w danym dniu kolędę, była w tym dniu też na Mszy św. Ofiary zebrane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone będą na odnowienie elewacji naszej świątyni. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie parafialnej i na naszej stronie internetowej. Chciejmy się z nim zapoznawać oraz innych poinformować o kolędzie.
 3. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W środę zakończenie starego roku. Zanim zaczniemy zabawy sylwestrowe przyjdźmy na Msze św. godz. 18:30, aby podziękować Bogu za wszystko, co otrzymaliśmy w Starym Roku i prosić o błogosławieństwo na Nowy 2015 Rok.
 5. W czwartek Nowy Rok - Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki. Msze św. w tym dniu o godz.: 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30. Nie będzie Mszy św. o godz. 6:30.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek miesiąca (z racji Uroczystości Św. Bożej Rodzicielki) o godz. 18:00 nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii, a w pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakie doznaje Jej Niepokalane Serce.
  Ponadto w piątek o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
 7. W przyszłą niedzielę spotkania opłatkowe dla wszystkich grup osób dorosłych działających w naszej parafii o godz. 16:00 w „Oratorium”.
  Wspólnotę „Żywego Różańca” zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych nie w przyszłą niedzielę, ale we wtorek 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego o godz. 17:30.
 8. W poniedziałek swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Dawid Wilczyński, a w środę O. Sylwester Cabała. Drogich solenizantów polecamy naszej wspólnej modlitwie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– IV Niedziela Adwentu –
21.12.2014 r.
 1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11:00 dzieci i młodzież z naszej parafii zapraszają wszystkich do „Oratorium” na montaż słowno - muzyczny oparty na „Misterium wigilijnym” Ernesta Brylla.
 2. Bardzo serdecznie pragniemy Was zaprosić w najbliższy wtorek, po Mszy św. wieczornej na czuwanie adoracyjne przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia, połączone z możliwością skorzystania z sakramentu pojednania i spowiedzi. Będziemy służyć posługą sakramentu spowiedzi do godz. 20:00.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem tylko o godz. 8:30.
 4. W środę „Wigilia”.
  Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. To wspaniała, niepowtarzalna w ciągu roku okazja do odrodzenia, scalenia życia naszych, tak często skłóconych rodzin. Niech tej wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, fragment Pisma św. o Narodzeniu Chrystusa, składanie życzeń i łamanie się opłatkiem. Po wieczerzy, trwając w oczekiwaniu na Pasterkę niech towarzyszy nam wspólny śpiew kolęd. W Wigilię, zgodnie z tradycją zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i napojów alkoholowych.
 5. Msze św. w Wigilię o godz. 6:30, 7:30 i 8:30. Nie ma Mszy św. o godz. 18:30. Pasterka w naszym Kościele o godz. 24:00.
  O godz. 23:30 serdecznie zapraszamy Was wszystkich, Drodzy Parafianie wraz z gośćmi, którzy będą razem z Wami zasiadać przy wigilijnym stole na wspólne śpiewanie kolęd w kościele, a później na Pasterkę. Po Pasterce chcemy się z Wami podzielić opłatkiem.
 6. W Uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana - msze święte według porządku niedzielnego.
 7. W piątek (w drugi dzień świąt) o godz. 15:00 nie będzie Godziny Miłosierdzia Bożego. Tego dnia nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po wieczornej Mszy św. zgodnie z tradycją – błogosławieństwo wina.
 9. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo małżeństw z naszej parafii.
 10. W kancelarii parafialnej lub w okienku przed zakrystią można nabywać opłatki wigilijne oraz świece wigilijne „Caritas Polska”.
 11. Spotkania opłatkowe dla wszystkich grup osób dorosłych działających w naszej parafii będzie miało miejsce w niedzielę 4 stycznia o godz. 16:00 w „Oratorium”.
 12. Od poniedziałku (29 grudnia) rozpoczynamy wizytę duszpasterską, tzw. „Kolędę”. Plan kolędy na ostatnie dwa dni starego roku znajduje się gablocie parafialnej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej gazetki parafialnej „Klemens”.
 14. W minionym tygodniu z grona naszych parafian odeszła do wieczności: śp. Marta Kluczek (przeżyła lat 90). Módlmy się o wieczne zbawienie dla niej i dla wszystkich zmarłych z naszej parafii: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– III Niedziela Adwentu –
14.12.2014 r.
 1. „Roraty” odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 6:30 z wyjątkiem niedziel. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału wraz z kolorowymi lampionami.
 2. W poniedziałek rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Módlmy się o miłość i zgodę w naszych rodzinach oraz za tych wszystkich, którzy przygotowują się do małżeństwa.
 3. We wtorek
  • po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie opłatkowe dla uczestników spotkań z cyklu „W kręgu prawdy”;
  • o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 5. W czwartek, serdecznie zapraszamy o godz. 18:30 na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 6. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 7. W sobotę o godz. 16:00 zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z grup parafialnych na spotkanie opłatkowe.
 8. W przyszła niedzielę po Mszy się o godz. 11:00 zapraszamy wszystkich do „Oratorium” na montaż słowno - muzyczny oparty na „Misterium wigilijnym” Ernesta Brylla.
 9. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa jest wystawiony kosz, do którego można jeszcze składać wszelkie produkty żywnościowe. Zbiórka potrwa do jutra (poniedziałek 15 grudnia).
  W sobotę 20 grudnia pragniemy zorganizować „Wieczerzę wigilijną” dla najbiedniejszych osób z naszej parafii. O godz. 10:00 Msza św. w kościele, a później w „Oratorium” dla nich Wieczerza wigilijna. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę pieniężną na ten cel, może to uczynić osobiście u O. Jacka.
  Paczki żywnościowe dla ubogich będą wydawane we czwartek od godz. 10:00 - 12:00.
 10. W kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania) a w niedzielę w okienku przed zakrystią można nabywać Opłatki wigilijne oraz świece Caritas. Świece wigilijne „Caritas Polska” rozprowadzane są w tym roku pod hasłem „Dziecko sercem rodziny”. Scholka dziecięca rozprowadza sianko na stół wigilijny.
 11. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 12. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła, a w przyszła niedzielę (21 grudnia) na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny, Idziemy…
 14. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– I Niedziela Adwentu –
30.11.2014 r.
 1. Rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
  • z okazji imienin naszych współbraci: O. Rektora i Proboszcza Andrzeja Krygera i O. Andrzeja Kupińskiego uroczysta Msza św. o godz. 12:30 a później w „Oratorium” przedstawienie teatralne w oparciu o teksty Karola Wojtyły pt „Promieniowanie Ojcostwa” oraz życzenia dla solenizantów;
  • na każdej Mszy św. poświęcenie opłatków wigilijnych, którymi w wigilijny wieczór będziemy łamać się w naszych rodzinach z najbliższymi pragniemy poinformować, że opłatki wigilijne można nabywać w kancelarii parafialnej, a w niedzielę w okienku przed zakrystią;
  • do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać!;
  • rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od II niedzieli Adwentu (tj. od 7 grudnia) i poprowadzi je nasz współbrat O. Jan Ćwikowski. Program rekolekcji zamieszczony jest w gazetce parafialnej.
 2. „Roraty” odprawiane będą w naszym kościele codziennie o godz. 6:30 z wyjątkiem niedziel. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału dorosłych, młodzież i dzieci wraz z kolorowymi lampionami.
 3. We wtorek, po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Dary Ducha Świętego – Dar rozumu”. Spotkanie poprowadzi O. Marek Kotyński.
  • o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii. W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakie doznaje Jej Niepokalane Serce. Ponadto w piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • od godz. 17:00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci.
  • od godz. 18:00 okazja do spowiedzi dla młodzieży i dorosłych.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 6. W przyszła niedzielę (7 grudnia), przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie;
  • o godz. 17:30 zmiana tajemnic różańcowych;
  • po wieczornej Mszy św. serdecznie zapraszamy na Akatyst ku czci NMP –adwentowa modlitwa z Maryją.
  • od przyszłej niedziel scholka dziecięca będzie rozprowadzać po Mszach św. sianko na stół wigilijny.
 7. Jak co roku nasz Parafialny Caritas przygotowuje paczki żywnościowe dla ubogich z naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby podzielić się produktami żywnościowymi, to od jutra przy ołtarzu Serca Pana Jezusa będzie wystawiony kosz, do którego będzie można składać wszelkie produkty. Zbiórka potrwa do poniedziałku 15 grudnia. W tym roku, w sobotę 20 grudnia, pragniemy także zorganizować „Wieczerzę wigilijną” dla najbiedniejszych z naszej parafii. Jeśli ktoś chciałby złożyć ofiarę pieniężną na ten cel, może to uczynić w najbliższą niedzielę (7 grudnia), składając dobrowolne ofiary do puszek lub osobiście u O. Jacka.
 8. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer naszej parafialnej gazetki „Klemens”.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • środa - wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • czwartek - wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • sobota - wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
 11. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata –
23.11.2014 r.
 1. W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Kościół przypomina nam, że wszystko, cokolwiek czynimy, żyjąc na tej ziemi, wpływa na nasz los w przyszłości, bo Chrystus jest „początkiem i końcem wszystkiego!”
  Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • po Mszy św. o godz. 9:30 w kościele i po Mszy św. o godz. 11:00 w „Oratorium” zapraszamy na koncert scholi dziecięcej z okazji św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego.
  • podczas Mszy św. o godz. 11:00 po całorocznym przygotowaniu odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów.
  • w „Oratorium” w godzinach od 12:00 – 16:00 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz dzieci z naszej świetlicy. Wezmą w niej udział aktorzy i twórcy serialu „Czas honoru”. W programie m.in. licytacja rekwizytów z planu filmowego, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, kiermasz ciast oraz wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych. Serdecznie zapraszamy
  • siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 16:30 w sali O. Bernarda,
 2. Nabożeństwa wypominkowe jeszcze tylko do piątku o godz. 18:00, natomiast Msze św. za wypominanych o godz. 18:30.
 3. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 5. W sobotę zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii do modlitwy w intencji O. Proboszcza Andrzeja Krygera. Msza św. o godz. 14:00 po niej przedstawienie i zabawa do 19:00 w Sali Oratorium. Gorąco prosimy rodziców o przebranie dzieci za świętych.
 6. W najbliższą niedzielę (30 listopada) rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
  • rekolekcje adwentowe rozpoczniemy od II niedzieli Adwentu (tj. od 7 grudnia) i poprowadzi je nasz współbrat O. Jan Ćwikowski CSsR.
  • w tym dniu do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie.
  • tego dnia swoje imieniny obchodzą nasi współbracia: O. Rektor i Proboszcz Andrzej Kryger i O. Andrzej Kupiński. Drogich solenizantów polecamy naszej wspólnej modlitwie. Z tej okazji uroczysta Msza św. o godz. 12:30 a później w „Oratorium” przedstawienie teatralne w oparciu o teksty Karola Wojtyły pt „Promieniowanie Ojcostwa” oraz życzenia dla solenizantów.
 7. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXXIII Niedziela Zwykła –
16.11.2014 r.
 1. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi O. Edmund Morawiec. Drogiego solenizanta polecamy naszej wspólnej modlitwie.
 2. We wtorek, po wieczornej Mszy św. w „Oratorium” spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Znaczenie sumienia w życiu człowieka”. Spotkanie poprowadzi O. Witold Kawecki.
  • o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży z Gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.
 3. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 4. W czwartek, o godz. 18:30 Msza św. o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 5. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 6. Wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Wspólnoty Różańca Rodzinnego, serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na Mszę św. a po niej na wspólne spotkanie.
 7. W najbliższą niedzielę (23 listopada):
  • przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym.
  • po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy na koncert scholi dziecięcej z okazji św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego.
  • podczas Mszy św. o godz. 11:00 po całorocznym przygotowaniu odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów.
  • w „Oratorium” w godzinach od 12:00 – 16:00 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz dzieci z naszej świetlicy. Wezmą w niej udział aktorzy i twórcy serialu „Czas honoru”. W programie m.in. licytacja rekwizytów z planu filmowego, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, kiermasz ciast oraz wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych. Serdecznie zapraszamy.
  • siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 16:30 w sali O. Bernarda.
 8. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • wtorek - wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męczennicy
  • środa - wspomnienie Bł. Salomei, dziewicy
  • czwartek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • piątek - wspomnienie Ofiarowania NMP
  • sobota - wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męczennicy
 11. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXXII Niedziela Zwykła –
09.11.2014 r.
 1. Dziś przypada 281 rocznica powstania Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – Redemptorystów. W naszej wspólnej modlitwie polecajmy wszystkich członków Zgromadzenia oraz dzieło ewangelizacji, do którego zostaliśmy powołani.
  • o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
 2. Przypominamy, że Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są w naszym kościele codziennie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:00, natomiast Msze św. za wypominanych są odprawiane o godz. 18:30. Kartki wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej, a w niedzielę w okienku przed zakrystią. Kartki wypominkowe są wyłożone w kościele i na furcie klasztornej.
  Prosimy bardzo o wyraźne i czytelne wypisywanie nazwisk naszych zmarłych!
 3. We wtorek przypada 96 rocznica Odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Ojczyzny i tych wszystkich, którzy oddali życie za Jej wolność. Wszystkich serdecznie zapraszamy w tym dniu o godz. 18:30 na Eucharystię w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. odbędzie się Koncert religijno-patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Gloria z Otwocka pt. „Ojczyzno ma”. Poprowadzi go pan Jan Józef Kasprzyk. W uroczystości uczestniczyć będzie Grupa Historyczna „Zgrupowanie Radosław”. Wyjątkowego charakteru naszemu spotkaniu doda specjalna iluminacja świetlna, chorągiewki i flagi oraz kokardy narodowe, wykonane przez dzieci z „Oratorium”, które będą wpinane uczestnikom uroczystości.
 4. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
  • o godz. 19:15 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Kościele – obowiązkowa próba dla młodzieży z naszej parafii i dla młodzieży dorosłej, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. W piątek od godz. 18:30 spowiedź dla młodzieży, świadków i dla najbliższych z rodziny. W sobotę na Mszy św. o 16:00 ks. Bp Rafał Markowski udzieli tej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 6. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 7. W sobotę 29 listopada Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 23 rocznicy powstania Radia. Bliższe informacje i zapisy w Biurze RM.
 8. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów malowania naszej świątyni. Za ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać!
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i Doktora Kościoła
  • wtorek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa
  • środa – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
  • czwartek – wspomnienie Pierwszych męczenników Polski
  • sobota – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i Doktora Kościoła
 12. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– Wszystkich Wiernych Zmarłych –
02.11.2014 r.
 1. Dziś przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się w sposób szczególny za dusze w czyśćcu cierpiące. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  • na Mszy św. o godz. 18:30 modlić się będziemy w sposób szczególny za wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności w minionym roku. Przedstawicieli rodzin zmarłych prosimy o przyniesienie zniczy, które zapalimy od Paschału!
  • zmiana tajemnic różańcowych w przyszła niedzielę o godz. 17:30
 2. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej a w niedzielę w okienku przed zakrystią. Kartki wypominkowe są wyłożone w kościele i na furcie klasztornej.
  Prosimy bardzo o wyraźne i czytelne wypisywanie nazwisk naszych zmarłych!
 3. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 3 listopada i będą odczytywane codziennie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:00. Msze św. za wypominanych będą odprawiane codziennie o godz. 18:30
 4. W dniu dzisiejszym można uzyskać Odpust zupełny spełniając następujące warunki:
  • Spowiedź i komunia święta
  • Nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  • Modlitwa w intencji Ojca św. (np. Zdrowaś Maryjo).
   Wierni, którzy w dniach od 1-8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskają odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. We wtorek, po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Dary Ducha Świętego – Dar mądrości”. Spotkanie poprowadzi O. Marek Kotyński.
 6. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00 połączona z nabożeństwem różańcowym. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca.
  W czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
  W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii.
  Ponadto w piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • od godz. 17:00 Nabożeństwo pokutne i spowiedź dla dzieci
  • od godz. 18:00 okazja do spowiedzi dla młodzieży i dorosłych.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 8. W sobotę o godz. 16:00 spotkanie Oazy rodzin.
 9. W sobotę 29 listopada Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 23 rocznicy powstania Radia. Bliższe informacje i zapisy w Biurze RM.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
  • czwartek - wspomnienie 6 bł. redemptorystów, męczenników hiszpańskich
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty zakonnej w Tuchowie odszedł do wieczności śp. O. Stanisław Marczak, który przeżył lat 87, w kapłaństwie 59, w ślubach zakonnych 66. Módlmy się o wieczne zbawienie dla niego i dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXX Niedziela Zwykła –
Uroczystość poświęcenia Kościoła własnego
26.10.2014 r.
 1. Dobiega końca kolejny Tydzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na pomoc w budowie Kościoła w Burkina Faso (Afryka) w parafii prowadzonej przez polskiego Redemptorystę.
 2. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają dzisiaj na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego o godz. 15:00 w sali O. Bernarda.
 3. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 18:00. W środę połączone jest z Nieustanną Nowenną. W piątek już ostatnie nabożeństwo różańcowe.
 4. We wtorek:
  • swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Tadeusz Sitko – wieloletni tutejszy Proboszcz. Drogiego solenizanta polecamy wspólnej modlitwie;
  • po nabożeństwie różańcowym w „Oratorium” odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu na „najładniejszy własnoręcznie wykonany różaniec”.
  • po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Demografia i Rewolucja Kulturalna”. Spotkanie poprowadzą Lech Łuczyński i Piotr Zajkowski z fundacji Życie i Rodzina. Serdecznie zapraszamy.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży, która w listopadzie przystąpi do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00 połączona z nabożeństwem różańcowym. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
 6. W czwartek o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 7. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
 8. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiedź w piątek od godz. 18:00 – 20:00.
 9. W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. : 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:30.
  Na Cmentarzu Wolskim o godz. 13:00 Msza św. w intencji spoczywających, którą odprawi Ks. Biskup przy udziale ks. Proboszczów z Dekanatu Wolskiego. Po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych.
  Sama obecność na cmentarzu nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w tym dniu.
 10. Ponieważ w Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w I sobotę miesiąca, nie będzie adoracji do 21:00.
 11. Od południa 1 listopada do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki:
  • spowiedź i komunia święta,
  • nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
  • modlitwa w intencji Ojca św. (np. Zdrowaś Maryjo).
  Wierni, którzy w dniach od 1-8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskają odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
 12. W niedzielę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się w sposób szczególny za dusze w czyśćcu cierpiące. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
  • Tego dnia na Mszy św. o godz. 18:30 modlić się będziemy w sposób szczególny za wszystkich zmarłych parafian, którzy odeszli do wieczności w minionym roku. Przedstawicieli rodzin zmarłych prosimy o przyniesienie w tym dniu zniczy, które zapalimy od Paschału!
 13. Nie zapominajmy o modlitwie w intencji naszych bliskich zmarłych. Kartki wypominkowe, które są wyłożone w kościele i na furcie klasztornej można składać w kancelarii parafialnej, a w niedzielę w okienku przed zakrystią.
  Prosimy bardzo o wyraźne i czytelne wypisywanie nazwisk naszych zmarłych!
 14. Nabożeństwa wypominkowe rozpoczną się w naszym kościele w poniedziałek 3 listopada i będą odczytywane codziennie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:00. Msze św. za wypominanych będą odprawiane codziennie o godz. 18:30.
 15. W przyszła niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na Zmianę tajemnic różańcowych wspólnotę „Żywego Różańca”.
 16. W sobotę 29 listopada Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 23 rocznicy powstania Radia. Bliższe informacje i zapisy w Biurze RM.
 17. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 19. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXIX Niedziela Zwykła –
19.10.2014 r.
 1. Dzisiaj w całym kościele powszechnym rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”. W przyszłą Niedzielę (na zakończenie Tygodnia Misyjnego) do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na pomoc w budowe Kościoła w Burkina Faso (Afryka) w parafii prowadzonej przez polskiego Redemptorystę.
  • dziś przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki;
  • w czasie Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na montaż słowno-muzyczny pt. „On wciąż jest z nami...” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 166 z okazji XIV Dnia Papieskiego.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 18:00. W środy nabożeństwo różańcowe połączone jest z Nieustanną Nowenną. Przypominamy, że modlitwę różańcową prowadzą:
  w poniedziałek – „Róże różańcowe”, we wtorek – dzieci, w czwartek – młodzież i schola parafialna, w piątek – ministranci, w sobotę - Grupa Miłosierdzia Bożego, w niedziele - Siostry Służebniczki. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 3. We wtorek o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży z Gimnazjum, która rozpoczęła przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00 połączona z nabożeństwem różańcowym. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
 5. W piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
  • o godz. 19:15 w „Oratorium” spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 6. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w najbliższą niedzielę o godz. 15:00 w sali O. Bernarda.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny, a miesiąc listopad poświęcony jest szczególnej modlitwie za naszych zmarłych. Kartki wspominkowe, które są wyłożone w kościele i na furcie klasztornej, można składać w kancelarii parafialnej, a w niedzielę w okienku przed zakrystią.
  Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych!
 8. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła.
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  • środa - wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża
  • czwartek - wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
  • piątek - wspomnienie św. Antoniego Clareta, biskupa
 12. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXVIII Niedziela Zwykła –
12.10.2014 r.
 1. Dzisiaj:
  • Obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cele stypendialne „Dzieła Nowej Ewangelizacji”.
  • Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 18:00. W środy nabożeństwo różańcowe połączone jest z Nieustanną Nowenną. Przypominamy, że modlitwę różańcową prowadzą: w poniedziałek – „Róże różańcowe”, we wtorek – dzieci, w czwartek – młodzież i schola parafialna, w piątek – ministranci, w sobotę - Grupa Miłosierdzia Bożego, w niedzielę - Siostry Służebniczki. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 2. Poniedziałek:
   W poniedziałek o godz. 18:00 Nabożeństwo Fatimskie połączone z nabożeństwem różańcowym.
 3. Wtorek:
  • We wtorek przypada święto Edukacji Narodowej. Wszystkich Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom, Katechetom i Pracownikom Oświaty życzymy obfitości Bożych łask i Światła Ducha Św. w niełatwej pracy pedagogicznej i serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30.
  • Po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Polskie Państwo podziemne, przykład potęgi ducha narodu”. Wykład wygłosi dr Krzysztof Kawęcki. Serdecznie zapraszamy.
  • O godz. 19:15 w Oratorium spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Środa:
   W środę Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00 połączona z nabożeństwem różańcowym. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
 5. Czwartek
  • W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Gerarda Majelli – Redemptorysty – patrona i opiekuna matek oraz kobiet spodziewających się potomstwa. Z tej racji wszystkie matki wraz ze swymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30, która zakończy się specjalnym błogosławieństwem dla Nich.
  • Tego dnia przypada również 36 rocznica wyboru Sługi Bożego Jana Pawła II - jest to dzień dziękczynienia Bogu za dar Jego życia i posługi Kościołowi. Z tej okazji serdecznie zapraszamy o godz. 21:00 na Apel Maryjny i modlitwę dziękczynną w roku kanonizacji, którą poprowadzą artyści m.in Halina Łabonarska, Mirosława Marcheluk oraz Jerzy Zelnik.
 6. Piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego;
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”;
  • o godz. 19:15 w Oratorium zapraszamy młodzież na spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 7. Sobota:
  • Wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Wspólnoty Różańca Rodzinnego serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na Mszę św., a po niej na wspólne spotkanie.
  • W sobotę przypada święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Swoją modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie. Lekarzom, pielęgniarkom i pracownikom służby zdrowia życzymy wielu łask Bożych i serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:30.
 8. W przyszłą niedzielę (19 października):
  • w całym kościele powszechnym rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Z Ewangelią do narodów”;
  • tego dnia przypada 30 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki;
  • w czasie Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy na montaż słowno - muzyczny pt. "On wciąż jest z nami..." z okazji XIV Dnia Papieskiego przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 166 w Warszawie.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny, a miesiąc listopad poświęcony jest szczególnej modlitwie za naszych zmarłych. Zadbajmy o piękno mogił naszych bliskich, ale też pamiętajmy o modlitwie w ich intencji. Pragniemy poinformować, że kartki wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej, a w niedzielę w okienku przed zakrystią. Kartki wypominkowe są wyłożone w kościele i na furcie klasztornej.
  Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych!
 10. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W przyszłą niedzielę do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • środa - wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • czwartek - wspomnienie św. Gerarda Majelli – Redemptorysty
  • czwartek - wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • piątek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • sobota - święto św. Łukasza Ewangelisty
 14. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXVII Niedziela Zwykła –
05.10.2014 r.
 1. Dzisiaj:
  • na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce święte.
  • o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
 2. Przypominamy, że w naszym kościele nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 18:00. W środy nabożeństwo różańcowe połączone jest z Nieustanną Nowenną. Przypominamy, że modlitwę różańcową prowadzą:
  w poniedziałek – „Róże różańcowe”, we wtorek – dzieci, w czwartek – młodzież i schola parafialna, w piątek – ministranci, w sobotę - Grupa Miłosierdzia Bożego, w niedzielę - Siostry Służebniczki.
  Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni, zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 3. We wtorek:
  • po wieczornej Mszy św. w sali O. Bernarda spotkanie – „W kręgu prawdy”. Temat: „Dary Ducha Świętego”. Spotkanie poprowadzi O. Marek Kotyński.
  • o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży z gimnazjum, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę:
  • Nieustanna Nowenna o godz. 8:30 i 18:00 połączona z nabożeństwem różańcowym. Kontynuujemy cykl katechez dla dorosłych poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”.
  • o godz. 17:30 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lichenia i Gostynia.
 5. W piątek :
  • przypada dzień modlitw o beatyfikację O. Bernarda Łubieńskiego. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
  • o godz. 19:15 w sali O. Bernarda spotkanie z cyklu „Niedzielne medytacje”.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XIV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cele stypendialne „Dzieła Nowej Ewangelizacji”.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny, a miesiąc listopad poświęcony jest szczególnej modlitwie za naszych zmarłych. Zadbajmy o piękno mogił naszych bliskich, ale też pamiętajmy o modlitwie w ich intencji. Pragniemy poinformować, że kartki wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej, a w niedzielę w okienku przed zakrystią. Kartki wypominkowe są wyłożone w kościele i na furcie klasztornej.
  Prosimy o wyraźne i czytelne wypisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych!
 8. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie NMP Różańcowej.
  • czwartek - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa.
  • piątek - wspomnienie bł. Angeli Truszkowskiej, dziewicy.
 11. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXVI Niedziela Zwykła –
28.09.2014 r.
 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9:30 przeżywać będziemy Jubileusz 55-lecia ślubów zakonnych s. Marty - zakrystianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii dziękczynnej za drogą Jubilatkę i polecamy Ją naszym wspólnym modlitwom.
 2. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego dziś o godz. 16:00 w sali O. Bernarda
 3. We wtorek o godz. 19:15 spotkanie dla młodzieży ze szkół średnich przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.
 4. W środę (1 października) rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które odprawiane będą codziennie o godz. 18:00. W środy, nabożeństwo różańcowe połączone będzie z Nieustanną Nowenną. Przypominamy, że modlitwę różańcową prowadzą: w poniedziałek – „Róże różańcowe”, we wtorek – dzieci, w czwartek – młodzież i schola parafialna, w piątek – ministranci, w sobotę - Grupa Miłosierdzia Bożego, w niedzielę - Siostry Służebniczki. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie Maryjnym. Tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 5. W nocy z 2 na 3 października 1944 r. podpisaniem aktu kapitulacji zakończyło się Powstanie Warszawskie. Poległo i zostało zamordowanych wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:30 chcemy modlić się w Ich intencji, a zwłaszcza za wszystkich zamordowanych mieszkańców Woli. Serdecznie zapraszamy.
 6. W czwartek w liturgiczne Święto Aniołów Stróżów, 15 rocznicę istnienia obchodzi nasze „Oratorium”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się w dziękczynienie Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski. Na uroczystą Eucharystię o godz. 18:30 zapraszamy wszystkich wychowawców, wolontariuszy, osoby które zaangażowane były na początku tworzenia tego dzieła, a także współtworzą je teraz, zapraszamy wszystkich Przyjaciół Oratorium, którzy wspierają to dzieło na rożne sposoby. Do wspólnego świętowania zapraszamy wszystkich wychowanków wraz z rodzinami. Wszystkich będziemy powierzać Panu Bogu podczas Mszy św., a po niej zapraszamy na spotkanie do sali „Oratorium”.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii. W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakich doznaje Jej Niepokalane Serce. Ponadto w piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych (O. Dawid odwiedza chorych w sobotę);
  • czwartek o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego;
  • czwartek od godz. 18:00 okazja do spowiedzi dla wszystkich.
 8. Od piątku 3 października o godz. 19:15 w sali O. Bernarda rozpoczynamy cykl spotkań pt. „Niedzielne medytacje”. Podczas tych spotkań chcemy rozważyć i przemyśleć teksty czytań z niedzielnej Liturgii Słowa.
 9. Ponadto w piątek o godz. 19:15 zapraszamy młodzież naszej parafii na spotkanie formacyjne z cyklu „Oratorium Młodych” przygotowujące do Światowych Dni Młodych w Krakowie.
 10. W sobotę o godz. 16:00 spotkanie Oazy rodzin.
 11. W przyszłą niedzielę (5 października):
  • na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają różańce święte
  • o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
 12. W kancelarii parafialnej trwają zapisy dla młodzieży z klas III gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Początek katechez w październiku.
 13. Organizujemy pielgrzymki do Sanktuarium MB Królowej Polski w Osuchowej na uroczystości odpustowe w sobotę 4 października. Wyjazd o godz. 8:30, powrót ok. godz. 17:00. Koszt 50 zł. oraz w dniach 11-12 października do Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu i MB Królowej Polski w Licheniu. Wyjazd o godz. 5:30. Koszt 120 zł. Bliższe informacje i zapisy w kancelarii parafialnej.
 14. Można jeszcze nabyć płytę CD pt. „Świadkowie wiary i miłości” nagraną przez naszą Parafialną scholkę dziecięcą.
 15. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 17. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • środa – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy
  • czwartek - wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  • sobota - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 18. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXV Niedziela Zwykła –
21.09.2014 r.
 1. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 2. W czwartek:
  • o godz. 17:00 przedszkolaki zapraszamy na spotkanie chórku „Klemensiątka”.
  • o godz. 18:30 na Mszę św. o uzdrowienie duchowe i cielesne.
 3. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę 28 września na Mszy św. o godz. 9:30 przeżywać będziemy Jubileusz 55-lecia ślubów zakonnych s. Marty - zakrystianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w liturgii dziękczynnej za drogą Jubilatkę i polecamy ją naszym wspólnym modlitwą.
 5. Siostry Służebniczki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego w najbliższą niedzielę o godz. 16:00 w sali O. Bernarda
 6. W kancelarii parafialnej trwają zapisy dla młodzieży z klas III Gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Początek katechez w październiku.
 7. Od piątku 3 października rozpoczynamy cykl spotkań pt. „Niedzielne medytacje”. Podczas tych spotkań chcemy rozważyć i przemyśleć teksty czytań z niedzielnej Liturgii Słowa.
 8. Organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium MB Królowej Polski w Osuchowej na uroczystości odpustowe w dniu 4 października. Wyjazd o godz. 8:30, powrót ok. godz. 17:00. Koszt 50 zł. oraz w dniach 11-12 października do Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu i MB Królowej Polski w Licheniu. Wyjazd o godz. 5:30. Koszt 120 zł. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej.
 9. Dzisiaj po każdej Mszy św. Dziecięca scholka parafialna będzie rozprowadzać nagraną przez siebie płytę CD pt. „Świadkowie wiary i miłości”. Koszt 10 zł. Gdyby ktoś chciał złożyć większą ofiarę za tę płytę – przeznaczymy ją na „Oratorium”.
 10. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek – wspomnienie św. O. Pio, prezbitera
  • czwartek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera
  • piątekwspomnienie bł. Kaspra Stangassingera, prezbitera, Redemptorysty
  • sobota – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
 13. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXIV Niedziela Zwykła –
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
14.09.2014 r.
 1. W dniach 14-20 września 2014 r. będziemy przeżywać Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”. Niech ten Tydzień obudzi w nas wszystkich poczucie odpowiedzialności za dobro i kształtowanie umysłów i serc młodych ludzi.
 2. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 3. W czwartek przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Młodzież z naszej parafii w dniu ich patronalnego święta serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 18:30.
 4. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 5. Wszystkich, którzy włączyli się w dzieło Wspólnoty Różańca Rodzinnego, serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na Mszę św. a po niej na wspólne spotkanie.
 6. W kancelarii parafialnej rozpoczęliśmy zapisy dla młodzieży z klas III Gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Początek katechez w październiku.
 7. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30.
 8. W dniach 11-12 października organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu i MB Królowej Polski w Licheniu (wyjazd o godz. 5:30, koszt 120 zł) oraz pielgrzymkę do Sanktuarium MB Królowej Polski w Osuchowej na uroczystości odpustowe w dniu 4 października. Wyjazd o godz. 8:30, powrót ok. godz. 17:00. Koszt 50 zł. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej.
 9. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła.
  • po Mszy św. o godz. 11:00 filmem pt. „Aureola Jana Pawła II” wznawia swoją działalność „Anielski klub filmowy”. Zapraszamy do „Oratorium”.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Dziecięca scholka parafialna będzie rozprowadzać nagraną przez siebie płytę CD pt. „Świadkowie wiary i miłości”.
 11. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie NMP Bolesnej
  • wtorek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • środa – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa
  • czwartek – święto św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży
  • piątek – wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika
  • sobota – wspomnienie świętych męczenników Koreańskich
 14. W minionym tygodniu z grona naszych parafian odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Jaglarski (przeżył lat 90) i Eugeniusz Ziółkowski (przeżył lat 81). Dziś w nocy zmarł tatuś s. Beaty - pracującej w kancelarii parafialnej śp. Tadeusz Rumiński (przeżył lat 68). Módlmy się o wieczne zbawienie dla nich i dla wszystkich zmarłych z naszej parafii: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXIII Niedziela Zwykła –
07.09.2014 r.
 1. W dniu dzisiejszym o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych wspólnotę „Żywego Różańca”. Zachęcamy też wszystkich czcicieli Matki Bożej do włączenia się w modlitwę różańcową
 2. W poniedziałek rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych przed bierzmowaniem o godz. 19:00 i kurs przedmałżeński o godz. 20:00. Katechezy odbywają się w „Oratorium”.
 3. We wtorek o godz. 19:15 w „Oratorium” pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii.
 4. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
  • tego dnia przypada dzień modlitw o beatyfikację O. Bernarda Łubieńskiego. Podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.
  • po wieczornej Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
 5. Spotkanie dla młodzieży z klas ponadgimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania w czwartek o godz. 19:15.
 6. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 8. W sobotę o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy dziewczęta ze Szkoły Podstawowej na spotkania „Bielanek”. Spotkanie poprowadzi s. Marta.
 9. Od wtorku w kancelarii parafialnej rozpoczynamy zapisy dla młodzieży z klas III Gimnazjum, która pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Początek katechez w październiku.
 10. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30.
 11. W dniach 11-12 października br. organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Gostyniu i MB Królowej Polski w Licheniu. Wyjazd o godz. 5:30. Koszt 120 zł. Bliższe informacje i zapisy w Kancelarii parafialnej od wtorku.
 12. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  • przy wyjściu z kościoła wyłożony jest nowy numer „Apostoła Polski”.
 14. W przyszłą niedzielę do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła.
  • po Mszy św. o godz. 11:00 filmem pt. „Aureola Jana Pawła II” wznawia swoją działalność „Anielski klub filmowy”. Zapraszamy do „Oratorium”.
 15. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - święto Narodzenia NMP
  • sobota - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
 16. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XXII Niedziela Zwykła –
30.08.2014 r.
 1. Dziś:
  • serdecznie zapraszamy wszystkich Wolontariuszy posługujących w „Oratorium” na Mszę św. o godz. 18:30 oraz tych wszystkich, którzy chcieliby się zaangażować w to dzieło. Po Eucharystii spotkanie w „Oratorium”;
  • o godz. 20:00 ostatnia Msza św. wakacyjna;
  • solidaryzując się z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie po każdej Mszy św. do puszek zbieramy dobrowolne ofiary, które zostaną przeznaczone dla cierpiących chrześcijan w Iraku.
 2. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. W modlitwie pamiętajmy o wszystkich poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  W czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii. W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakie doznaje Jej Niepokalane Serce.
  Ponadto w piątek:
  • od godz. 9:00 odwiedzimy chorych;
  • o godz. 15:00 na Godzina Miłosierdzia Bożego;
  • od godz. 18:00 okazja do spowiedzi dla wszystkich.
 5. W przyszła niedzielę o godz. 17:30 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych wspólnotę „Żywego Różańca”. Zachęcamy też wszystkich czcicieli Matki Bożej do włączenia się w modlitwę różańcową.
 6. Po czasie letniego odpoczynku dzieci i młodzież wraca do swoich zajęć i obowiązków w szkole. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom oświaty oraz dzieciom i młodzieży w nowego roku szkolnym życzymy Światła Ducha Świętego i wielu łask Bożych w zgłębianiu tajników wiedzy.
  Rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego:
  • dla młodzieży szkół średnich w poniedziałek na Mszy św. o godz. 18:30
  • dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 166 we wtorek o godz. 10:00
  • w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11:00 serdecznie zapraszamy pierwszoklasistów - poświęcimy im ich tornistry, kredki... i inne przybory szkolne.
 7. W naszej wspólnocie parafialnej pragniemy przywitać nowe siostry:
  • s. Marta Gryczka - katechetka (z Nowej Huty)
  • s. Beata Rumińska - kancelaria (Gostyń)
 8. Wszystkie dzieci z parafii zapraszamy do „Oratorium św. Aniołów Stróżów”, które wznawia swą działalność od 1 września, od godziny 14:00. Oratorium jest miejscem formacji moralnej i religijnej oraz formą spędzania dobrze czasu wolnego, a także okazją do rozwijania zdolności i odkrywania nowych wyzwań. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i rodziców lub opiekunów prawnych których obecność przy zapisie jest konieczna.
 9. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na spotkania:
  • dzieci należące do scholki parafialnej - w piątek o godz. 17:00.
  • w piątek o godz. 17:00 spotkanie dla aspirantów, ministrantów i lektorów;
  • członków naszego parafialnego chóru (scholi liturgicznej) - w piątek (12 września) po wieczornej Mszy św. ;
  Zapraszamy też wszystkich chętnych do śpiewania w scholi dziecięcej lub w scholi liturgicznej dla dorosłych.
 10. W poniedziałek (8 września) rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych przed bierzmowaniem o godz. 19:00 i kurs przedmałżeński o godz. 20:00. Katechezy odbywają się w „Oratorium”.
 11. We wtorek (9 września) o godz. 19:15 pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 12. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku w godzinach od 9:00–11:00 i 16:30–18:30.
 13. Od poniedziałku rozpoczynamy akcję zbierania przyborów szkolnych dla najbiedniejszych dzieci z naszej parafii. Można je składać przez cały tydzień na furcie klasztornej i w zakrystii.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 15. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XIX Niedziela Zwykła –
10.08.2014 r.
 1. Dzisiaj przypada dzień modlitw o beatyfikację O. Bernarda Łubieńskiego. Podczas każdej Mszy św. modlimy się o jego rychłą beatyfikację;
  • do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać!
 2. W poniedziałek od godz. 18:00 - możliwość spotkania z prawnikiem.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
  • po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 4. W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. w tym dniu: o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30. Nie ma Mszy św. o godz. 20:00. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.

  W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  • nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 i Godziny Miłosierdzia Bożego.
 5. Ponieważ w piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP, kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu we wtorek i czwartek od godz. 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane są na bieżąco.
 6. Biuro Radia Maryja organizuje w dniu 6 września (sobota) pielgrzymkę do Torunia na Dziękczynienie w Rodzinie. Wyjazd o godz. 6:30. Bliższe informacje i zapisy w Biurze RM.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
  • czwartek - wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika
  • piątek - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
 9. W przyszłą niedzielę swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Jacek Burnus – Wikariusz tutejszej parafii. Drogiego solenizanta polecamy naszej wspólnej modlitwie.
 10. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XVIII Niedziela Zwykła –
03.08.2014 r.
 1. Wkroczyliśmy w miesiąc sierpień. Dla nas Polaków to szczególny czas na tak płaszczyźnie religijnej, jak i narodowej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 2. W najbliższy poniedziałek nie będzie spotkania z prawnikiem.
 3. W środę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

  Tego dnia przypada również 70 rocznica rozstrzelania 30 Redemptorystów z tutejszego klasztoru oraz harcerzy „Szarych Szeregów” hufców „Giewont” i „Giermkowie Wolności”. Z tej okazji o godz. 18:00 koncert piosenek patriotycznych pt. „70 lat pamięci o walczących i pomordowanych na Woli”. Koncert poprowadzi Pani Marzena Białobrzeska.

  O godz. 18:30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. której przewodniczyć będzie Prowincjał Redemptorystów O. Janusz Sok. Podczas Eucharystii modlić się będziemy za pomordowanych podczas Powstania Warszawskiego (zwłaszcza za mieszkańców Woli). Po Eucharystii uroczyste złożenie kwiatów przed Pomnikiem Pomordowanych Mieszkańców Woli.
  • Z tej racji Nieustanna Nowenna z kazaniem tylko o godz. 8:30.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:30 modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
 5. W piątek o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 6. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 7. W przyszłą niedzielę:
  • przypada dzień modlitw o beatyfikację O. Bernarda Łubieńskiego. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację;
  • do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła. Za wszelkie ofiary złożone na ten cel składamy Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • poniedziałek - wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • środa - święto Przemienienia Pańskiego
  • czwartek - wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego - Założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. W modlitwach pamiętajmy o siostrach służebniczkach pracujących w naszej parafii
  • piątek - wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  • sobota - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziew. i męczennicy – Patronki Europy
 10. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XVII Niedziela Zwykła –
27.07.2014 r.
 1. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 2. W piątek (1 sierpnia), mija 70 rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
  O godz. 10:00 zapraszamy na Mszę św. w intencji zamordowanych mieszkańców Woli i zgrupowania „Szarych Szeregów”.
 3. W piątek przypada święto św. Alfonsa Liguorii, Biskupa i Doktora Kościoła - Założyciela Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów) Wszystkich serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30 i wspólną modlitwę za Redemptorystów.
 4. W piątek od południa do północy 2 sierpnia (sobota) we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać jeden raz odpust zupełny, tzw. „Porcjunkuli”. Warunki:
  • Spowiedź i Komunia św.
  • Nawiedzenie kościoła i odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
  • Dowolna modlitwa w intencji Ojca św., np. Zdrowaś Maryjo.
  • Ponadto wymaga się, by wykluczyć wszelkie przywiązanie do grzechu, nawet powszedniego. Jeżeli brak tego rodzaju dyspozycji – odpust będzie cząstkowy.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca.
  W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii. W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakie doznaje Jej Niepokalane Serce.
  Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
  Chorych w czasie wakacji nie odwiedzamy.

  Ponadto w piątek:
  • o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.
 6. W tym tygodniu rozpoczyna się sierpień, miesiąc trzeźwości narodowej. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna.
 7. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane są na bieżąco.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie św. Marty
  • czwartek - wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera
  • piątek - święto św. Alfonsa Liguorii, Biskupa i Doktora Kościoła
 10. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XVI Niedziela Zwykła –
20.07.2014 r.
 1. W trzecią niedzielę lipca Redemptoryści na całym świecie przeżywają Uroczystość Najświętszego Odkupiciela. Wielbimy Boga za wszelkie dobro, jakie Redemptoryści wnieśli w pracę Kościoła i równocześnie prosimy Was, Drodzy Parafianie o modlitwę, byśmy dobrze wypełniali nasz charyzmat głoszenia obfitego Bożego Odkupienia wszystkim ludziom.
 2. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 3. W piątek o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 4. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 5. We wtorek 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę organizowaną przez Kościół Akademicki św. Anny w Warszawie a w środę 6 sierpnia wyrusza 303 Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę, która będzie dziękczynieniem Bogu za kanonizacje Świętego Jana Pawła II. Mottem pielgrzymki są słowa zwierzenia Świętego Jana Pawła II – Totus Tuus (Cały Twój).
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie św. Marii Magdaleny
  • środa - wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy
  • czwartek - wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • piątek - święto św. Jakuba, Apostoła
   W tym dniu swoje imieniny obchodzi O. Krzysztof Stępowski.
  • piątek - wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP
   Dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.
 8. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XV Niedziela Zwykła –
13.07.2014 r.
 1. Przeżywamy czas wakacji, zasłużonych urlopów. Chciejmy odpoczywać, ale też pogłębiajmy naszą wieź z Chrystusem przez modlitwę, czytanie Pisma św. i prasy katolickiej. Umiejmy też dostrzegać Boga w pięknie otaczającej nas przyrody i w każdym spotkanym człowieku.
  • o godz. 17:30 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 2. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 3. W piątek o godz. 15:00 serdecznie zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą Niedzielę Redemptoryści na całym świecie będą przeżywać Uroczystość Najświętszego Odkupiciela. Jest to święto patronalne naszego Zgromadzenia.
 5. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 6. We wtorek 5 sierpnia wyrusza Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę organizowaną przez Kościół Akademicki Św. Anny w Warszawie a w środę 6 sierpnia wyrusza 303 Warszawska Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę, która będzie dziękczynieniem Bogu za kanonizacje Świętego Jana Pawła II. Mottem pielgrzymki są słowa zwierzenia Świętego Jana Pawła II – Totus Tuus (Cały Twój).
 7. Dzisiaj do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła. Za ofiary złożone na ten cel składamy: Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i Doktora Kościoła
  • środa - wspomnienie NMP z Góry Karmel
  • sobota - wspomnienie Bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera
 10. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu.
 11. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XIV Niedziela Zwykła –
06.07.2014 r.
 1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 2. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. niedzielne w naszym kościele celebrowane są o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 18:30 i 20:00, a w dni powszednie o godz.: 6:30, 7:30, 8:30 i 18:30.
 3. W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.
 4. W czwartek przypada dzień modlitw o beatyfikację O. Bernarda Łubieńskiego. Tego dnia podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić o jego rychłą beatyfikację.
 5. W piątek o godz. 15:00 zapraszamy na Godzina Miłosierdzia Bożego.
 6. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 9:00 – 11:00 i 16:30 – 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 7. W przyszłą niedzielę:
  • do puszek zbieramy dobrowolne ofiary na odnowienie elewacji naszego kościoła;
  • przypada 13 dzień miesiąca, o godz. 17:30 Nabożeństwo Fatimskie z procesją.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana
  • piątek - wspomnienie św. Benedykta, Opata – Patrona Europy
  • sobota - wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, Biskupa i męczennika
 10. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu.
 11. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XIII Niedziela Zwykła –
29.06.2014 r.

W dniu dzisiejszym:

 • Dziś obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Paweł Mazanka. Drogiego solenizanta polecamy naszej wspólnej modlitwie.

Poniedziałek

 • O godz. 18:00 ostatnie już Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Środa

 • W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.

Czwartek

 • W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 • W pierwszy czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne z adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.

Piątek

 • W pierwszy piątek chcemy modlić się i adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 21:00 w intencji całej naszej parafii.
 • Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św.
 • Chorych w czasie wakacji nie odwiedzamy.
 • Ponadto w piątek o godz. 15:00 Godzina Miłosierdzia Bożego.

Sobota

 • W pierwszą sobotę chcemy wielbić Maryję i wynagradzać za zniewagi, jakich doznaje Jej Niepokalane Serce.

Niedziela

 • Od przyszłej niedzieli (na czas wakacji) będzie odprawiana jeszcze jedna dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.

Pozostałe ogłoszenia

 1. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki od godz. 9:00 do 11:00 i od 16:30 do 18:30. Sprawy pogrzebowe załatwiane będą na bieżąco.
 2. Dla dzieci, młodzieży i wielu z nas rozpoczął się czas wakacyjnego wypoczynku i urlopów. Przez piękno przyrody i świata przemawia do na sam Stwórca. Otwórzmy dla Niego nasze serca i umysły i nie zapominajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św., która jest źródłem ożywczej łaski.
  Mimo rozpoczętego czasu wakacyjnego i ciepłych słonecznych dni pamiętajmy, że przychodząc do Świątyni Pańskiej obowiązuje nas odpowiedni i godny strój – tak kobiety, jak i mężczyzn.
 3. Miesiąc czerwiec to w naszych wspólnotach zakonnych czas zmian i przenosin. Naszą wspólnotę opuścił: O. Andrzej Zając. Dziękujemy Mu za pracę dla naszej wspólnoty parafialnej życząc obfitości Bożych łask na nowej placówce. Witamy natomiast w naszej wspólnocie O. Andrzeja Labudę.
 4. Jutro upływa termin głosowania nad projektami zgłoszonymi do budżetu partycypacyjnego 2015 Miasta Stołecznego Warszawy. Zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt zgłoszony przez „Oratorium” pt. Anielski klub filmowy. Swój głos można oddać przez internet: www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Na stronie www.wola.waw.pl dostępne są karty do głosowania lub gotowe karty są wyłożone przy wyjściu z kościoła.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • czwartek - święto św. Tomasza, Apostoła
  • sobota - wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy
 7. W minionym tygodniu z grona naszych Parafian odeszła do wieczności: śp. Anna Dudzińska (przeżyła lat 80). Módlmy się o wieczne zbawienie dla Niej i dla wszystkich zmarłych z naszej parafii: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!
Ogłoszenia duszpasterskie
– XII Niedziela Zwykła –
22.06.2014 r.

W dniu dzisiejszym:

 • Dziękujemy za pomoc w owocnym przeżyciu Bożego Ciała. Zwłaszcza dzieciom w strojach komunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatków, ministrantom, mężczyznom za niesienie baldachimu, paniom za niesienie sztandarów oraz wszystkim, którzy pomogli nam przygotować procesję i wszystkim biorącym udziału w procesji.
 • Przez całą Oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. procesja na placu kościelnym połączona z nabożeństwem do Serca Jezusowego. Wszystkich zapraszamy do udziału w procesji, a zwłaszcza dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci w strojach komunijnych, ministrantów i mężczyzn do niesienia baldachimu, chorągwi i sztandarów. Dziś procesja będzie po Mszy św. o godz. 11:00.
 • W miesiącu czerwcu Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest w naszym kościele codziennie o godz. 18:00.

Środa

 • W środę Nieustanna Nowenna z kazaniem o godz. 8:30 i 18:00.

Czwartek

 • O godz. 9:30 zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze SP nr 166.
 • O godz. 18:30 zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla młodzieży z Gimnazjum i Liceum z naszej parafii.
 • Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 18:30 poświęcenie ziół i wianków oraz błogosławieństwo małych dzieci.

Piątek

 • O godz. 15:00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
 • W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18:30. z procesją. Tego dnia Redemptoryści na całym świecie przeżywają uroczystość M.B. Nieustającej Pomocy.
  Z racji uroczystości nie obowiązuje nakaz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Niedziela

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 • Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 • W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz współbrat O. Paweł Mazanka. Drogiego solenizanta polecamy naszej wspólnej modlitwie.

Pozostałe ogłoszenia

 1. Radio Maryja zaprasza wszystkich do udziału w dorocznej pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w dniu 13 lipca (niedziela). Wyjazd o godz. 6:00. Zapisy w Biurze Radia Maryja w godzinach urzędowania lub w kancelarii parafialnej.
 2. W związku z głosowaniem nad projektami zgłoszonymi do budżetu partycypacyjnego 2015 Miasta Stołecznego Warszawy zachęcamy do oddania swojego głosu na projekt zgłoszony przez „Oratorium” pt. Anielski klub filmowy. Swój głos można oddać:
  1. przez Internet: www.twojbudzet.um.warszawa.pl
  2. osobiście w Urzędzie Dzielnicy Wola
  3. listownie
  Karty do głosowania są dostępne od 20 czerwca na stronie www.wola.waw.pl lub do pobrania w Wydziale Obsługi Mieszkańców w Urzędzie Dzielnicy Wola przy Al. Solidarności 90.
 3. W każdą niedzielę serdecznie zapraszamy do Kawiarenki od godz. 9:00 do 13:30.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  • wtorek - Uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela
  • czwartek - wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
  • piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Uroczystość M.B. Nieustającej Pomocy
  • sobota - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP
 6. Módlmy się o wieczne zbawienie dla wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin: „Wieczny odpoczynek...".

Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli i błogosławionego tygodnia!


Ogłoszenia parafialne - archiwum